سلامتی

با فواید موهیتو بصورت مختصر آشنا شوید

موهیتو یک نوشیدنی محبوب در سراسر جهان است که در عین سادگی، از فواید بسیاری برخوردار است. عمده ی فواید موهیتو به آب لیمو و نعنای تازه ی آن بر می گردد. در این مطلب به نوع الکلی آن نمی پردازیم.

میزان محبوبیت موهیتو چقدر است؟

در سال 2016، یک شرکت تحقیقاتی، نظر سنجی انجام داد که در پی آن، موهیتو محبوب ترین کوکتل در فرانسه و انگلستان معرفی شد.

تمام فوایدی که در زیر برای موهیتو ذکر می کنیم، به شرط آنست که به طور طبیعی و با مواد تازه آنرا درست کنید. استفاده از اسانس لیمو و نعنا و نوشابه های طعم دار می تواند مضر باشد.

عوارض مصرف بیش از حد کافئین

قهوه، نوشیدنی مفید و جذابی است که امروزه طرفداران و دوستداران بسیار زیادی دارد. در صنعت قهوه در مورد فواید قهوه و کافئین بسیار گفته اند و نوشته اند، اما در مورد ضرر های آن در رسانه های تجاری قهوه، بسیار کم نوشته اند. شاید دلیلش این است که رسانه های تجاری به تجارت قهوه وابسته اند و هر چقدر افراد در روز قهوۀ بیشتری بنوشند، تاجران قهوه سود بیشتری کسب می کنند. در رسانه ها و مجلات معتبر پزشکی در مورد عوارض مصرف بیش از حد قهوه و کافئین نوشته اند و ما نیز در این مطلب صرفاً به عوارض مصرف زیاد کافئین می پردازیم، چرا که در بیش از 60 نوع گیاه دیگر (مانند چای) و بسیاری از نوشیدنی های مصنوعی (مانند نوشیدنی های انرژی زا) کافئین وجود دارد. کافئین فواید زیادی دارد؛ بسیاری از ما تجربه کرده ایم که با نوشیدن قهوه، انرژی و شور و نشاط زیادی کسب می کنیم. کمترین فایدۀ کافئین همین انرژی بخشی آن است، اما مصرف بیش از اندازۀ آن می تواند آسیب ها و بیماری هایی به همراه داشته باشد. به عنوان باریستا و یا قهوه دوست، هیچوقت در امور پزشکی نباید دخالت کنیم. پزشکان، بسیاری از افراد را از مصرف قهوه منع کرده اند، پس نباید در مورد مصرف قهوۀ آنها نظری دهیم.

فواید زنجبیل و دمنوش آن

فواید زنجبیل و دمنوش آن

زنجبیل، مادۀ خوراکی بسیار عجیب با عطر و طعم های فوق العاده و خواص شگفت انگیزی است که در اصل، ساقۀ زیر زمینی یک گیاه است که توسط عموم مردم ریشه خوانده می شود. برخی افراد نیز اجزای دیگر گیاه آنرا به ویژه برگهایش را برای دمنوش و چای استفاده می کنند.

سبک زندگی ناسالم و تستر های اینستاگرامی

مقدمۀ مطلب:

در این مطلب، آنچه که بیشتر از همه برای ما مهم است، توصیه های پزشکی است.

 

یکی از معضلات جوامع مدرن امروزی، سبک زندگی ماشینی و غذاهای ناسالم است. سبک زندگی به معنای الگو های رفتاری و عادات فردی در سراسر زندگی است که شامل تغذیه، تحرک بدنی، مصرف یا عدم مصرف دخانیات، میزان استرس و... می شود. تغذیۀ سالم و ورزش در این بین مهمترین اصول یک سبک زندگی سالم هستند. این یک حقیقت است که هر پزشکی شما را از مصرف زیاد فست فود ها و غذاهای چرب، بسیار فرآوری شده و دارای مواد نگهدارنده منع می کند. هیچ پزشکی شما را به خوردن فست فود ها دعوت نمی کند، پس اگر سلامت جسم و روانتان برایتان مهم است، به تبلیغات سبک های زندگی ناسالم در اینستاگرام اصلاً توجه نکنید.