مطالب تخصصی

چگونه از فاکتور ثبات هنگام کاپ کردن قهوه اطمینان حاصل کنیم؟

چگونه از فاکتور ثبات هنگام کاپ کردن قهوه اطمینان حاصل کنیم؟

در مطلب گذشته درباره‌ی برخی از متغیرهایی که در ثبات کاپینگ تأثیرگذار هستند صحبت کردیم. در این مقاله به بررسی دیگر فاکتورهای مهم در این مبحث خواهیم پرداخت.

متغیر سوم: رست

اگر پتانسیل دانه‌های سبز قهوه را با پتانسیل رست پروفایل‌های متفاوت مقایسه می‌کنید می‌بایست اختلافاتی که به وسیله‌ی رست و یا degassing ایجاد می‌شود را به حداقل برسانید. بهترین گزینه در نظر داشتن پروتکل انجمن قهوه‌ی تخصصی در مواردی نظیر اندازه گیری درجه‌ی رست، مدت زمان لازم برای استراحت دادن به دانه‌ی رست شده، شرایط نگهداری نمونه‌ها و مواردی از این قبیل است.

 

چگونه از فاکتور ثبات هنگام کاپ کردن قهوه اطمینان حاصل کنیم

کاپ کردن قهوه یکی از ابزارهای حیاتی برای تمامی افرادی است که قصد خرید، فروش و یا رست قهوه را دارند. از این ابزار برای مقایسه‌ی بارهای قهوه، تشخیص پروفایل‌ها، تمییز دانه‌های سبز و دانه‌های آسیب دیده، تصمیم گیری مناسب هنگام خرید و تعیین کردن متدهای کشاورزی و رست استفاده می‌شود. ایران لاته آرت در دو بخش از مطالب خود به این موضوع مهم خواهد پرداخت.

تمامی این موارد دو فاکتور دقت و ثبات را به طرز قابل توجهی در جلسات کاپینگ قهوه حائز اهمیت می‌سازد. برای درک بهتر این موضوع با دنی پانگ (Danny Pang) از Marco Beverage System که البته یکی از داورهای مسابقات Cup of Excellence نیز بوده است، صحبت کردم.

 

چگونه از فاکتور ثبات هنگام کاپ کردن قهوه اطمینان حاصل کنیم؟

دستیار کاپینگ در حال ریختن آب داغ در ظرف‌ها. Credit: Marco Beverage System

آشنایی با مفهوم هد اسپیس

در تاریخ سیزدهم مهرماه، در استوری های صفحۀ اینستاگرام ایران لته آرت، سوالی در مورد یکی از ایرادات عصاره گیری قهوه مطرح کردیم که پاسخ های گوناگون، چه غلط و درست دریافت کردیم. هدف از طرح چنین سؤالاتی گسترش دانش تخصصی قهوه است تا به عنوان باریستا، دانش و مهارت های خودمان را از شغلمان افزایش دهیم. سؤالی که مطرح کردیم چه بود؟

 

چگونگی مطابقت سازی دستورالعمل دم‌آوری با درجه‌ی رست قهوه

دم‌آوری قهوه‌ی مطلوب به معنی متعادل سازی متغیرهای فراوانی است. همان طور که لازم است روش دم‌آوری و نسبت قهوه و آب را در نظر داشت، مد نظر قرار دادن رست پروفایل قهوه نیز ضروری محسوب می‌شود.

شاید برای دم‌آوری قهوه با وی ۶۰ (V60) دستورالعمل کارآمدی داشته باشید، اما اگر قهوه‌ی مورد استفاده‌ی خود را به طور مثال از روشن به متوسط تغییر دهید احتمالاً لازم است تجدید نظر کنید. در ادامه‌ی این مقاله با برخی از روش‌های تنظیم رست پروفایل آشنا می‌شوید.

چگونه ظرفیت دستگاه رستر بر رست قهوه تأثیر می گذارد؟

زمانی که برای رست یک بچ قهوه برنامه ریزی می‌کنید آیا ظرفیت دستگاه رست خود را در نظر می‌گیرید؟ چقدر به اندازه‌ی بچ قهوه ای که قرار است رست کنید فکر می‌کنید؟ آگاهی از اینکه اندازه‌ی بچ و ظرفیت دستگاه رست چگونه بر رست تأثیرگذار است، بینش بهتری در مورد کنترل متغیرهای مختلف در پروسه‌ی رست و نتیجتاً تولید محصول بهتر حاصل می‌کند.