مطالب تخصصی

میزان مورد نیاز دانه‌ی سبز قهوه برای رستری

میزان مورد نیاز دانه‌ی سبز قهوه برای رستری


یک رستر قهوه‌ی حرفه ای بودن چیزی بیش از حصول رست پروفایل فوق العاده است. یکی از مهم‌ترین موارد در راه اندازی و نگهداری یک رستری سودآور و کارآمد، سفارش دانه‌ی سبز قهوه به میزان کافی و درست است. عدم موفقیت در این امر به معنی آن است که در نهایت شما می‌مانید و حجم بالایی از دانه‌های کهنه و بیات شده و یا از طرف دیگر هزینه‌های گزاف برای دانه‌هایی که مجبور شده اید لحظه‌ی آخر تهیه کنید.
نویسنده‌ی این مقاله با هدف یادگیری موارد بیشتر درباره‌ی خرید دانه‌ی سبز، با رسترهای زیادی صحبت کرده و با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد چگونه خرید دانه‌ی سبز را به صورت کارآمد مدیریت نمایید.

 

 

 

 

 

کیسه‌های دانه‌ی سبز قهوه. Sofia Newton

معرفی برند لاسپازیاله

معرفی برند لاسپازیاله


لاسپازیاله (La Spaziale) در سال 1969 در ایتالیا تأسیس شد. بنیانگذاران لاسپازیاله با تجربه‌ی قبلی در زمینه‌ی ماشین‌های اسپرسو که به سال 1947 بازمی‌گشت وارد بازار شدند، بنابراین محصول آن‌ها ترکیبی از خلاقیت و نوآوری بود. امروزه کمپانی لاسپازیاله با به کارگیری پیشرفته ترین موارد فنی و خلق بالاترین سطح کیفی، به فلسفه‌ی دیرینه‌ی خود وفادار مانده و در بیشتر کشورهای جهان حضور پررنگی دارد.
لاسپازیاله به عنوان تولید کننده‌ی ماشین اسپرسو، دستگاه آسیاب و تجهیزات کافی شاپ در سراسر جهان شناخته می‌شود. با هم نگاهی اجمالی به هر بخش از محصولات این کمپانی خواهیم داشت.

نحوه‌ی اندازه گیری رطوبت در پارچمنت و دانه‌ی سبز قهوه

نحوه‌ی اندازه گیری رطوبت در پارچمنت و دانه‌ی سبز قهوه

خشک شدن بخشی مهم در فرآوری قهوه به شمار می‌رود. اگر این پروسه به درستی انجام نگردد دانه‌های قهوه شروع به تخمیر شدن و یا حتی کپک زدن می‌کنند و نتیجه چیزی به جز رگه‌های طعمی ناخوشایند و کاهش کیفیت نخواهد بود. بنابراین چگونه اطمینان حاصل می‌کنید که پروسه‌ی خشک شدن دانه‌ها به درستی در حال انجام است؟ در این مطلب به اهمیت میزان رطوبت در مراحل مختلف پروسه‌ی خشک شدن دانه‌ی قهوه خواهیم پرداخت.

 

خشک کردن دانه‌ی قهوه.

 

چه اتفاقاتی در طول پروسه‌ی رست پیش می‌آید?

 

 چه اتفاقاتی در طول پروسه‌ی رست پیش می‌آید: تغییرات فیزیکی
رست و یا همان برشته کاری، قهوه را از یک دانه‌ی سبز تبدیل می‌کند به دانه ای معطر و پر از طعم که ما عاشقش هستیم. اما به راستی چه اتفاقی در طول این پروسه می‌افتد؟
زمانی که رست می‌کنیم، دانه‌های قهوه تحت تأثیر تغییرات فیزیکی و شیمیایی قرار می‌گیرند. در بخش اول این مقاله‌ی دو قسمتی تغییرات فیزیکی که درون دستگاه رست اتفاق می‌افتند را بررسی خواهیم کرد.