مطالب تخصصی

آیا لیوان‌های بیرون‌بر قهوه قابل بازیافت هستند؟

آیا لیوان‌های بیرون‌بر قهوه قابل بازیافت هستند؟

بیایید یک قهوه بگیریم!

صبح‌ها با گذری سریع از محله‌های پررفت و آمد، گروه گروه از کارمندان که منتظر قهوه‌ی صبحگاهی‌شان هستند مشاهده می‌شوند. باریستاها سفارش می‌گیرند، عجولانه نام‌ها را روی درب لیوان‌ها می‌نویسند، شیر را گرم می‌کنند، اسامی مشتریان را با فریاد صدا می‌زنند و با ماشین‌های اسپرو برای عصاره‌گیری سر وکله می‌زنند تا بتوانند جوابگوی مشتریان منتظر قهوه باشند.

اما در پایان همه‌ی این خط‌های تولید بی‌نظیر، که البته در تمامی نقاط دنیا وجود دارند، لیوان‌ها و درب‌های یکبار مصرفی که همه‌جا، از سطل‌های زباله گرفته تا نیمکت‌ها، کف خیابان‌ها و داخل نهرهای آب دیده می‌شوند.

تخمین زده شده است که سالانه در حدود 3 میلیارد عدد لیوان کاغذی در استرالیا به فروش می‌رسد که بیشتر آنها قابل بازیافت نیستند، این لیوان‌ها یا در محل‌های دفن زباله و یا درون رودخانه‌های ما رها می‌شوند.

بنابراین آیا باید آن‌ها را بازیافت کنیم؟

چگونه منو (menu) خوب طراحی کنیم؟

 

علاقۀ شدید به شغل رستوران و کافه داری باعث شده است که هر روز بیشتر از دیروز شاهد افتتاح مجموعه های غذایی بسیاری در سطح شهر های بزرگ باشیم. شروع کاری بخشی از روند کار را شکل می دهد و بخش دیگر آن را طول مدت فعالیت و رضایت مشتری ها معین می کنند. در شهر های بزرگ به دلیل بالا بودن سطح کمی و کیفی رقابت مدیر یک کافه یا رستوران باید حساب شده و با برنامه ریزی پیش برود. از آنجا که منو تعیین کنندۀ روند کاری یک مجموعۀ غذایی است، باید به سراغ فراگیری دانش آن برویم.

بار اسپون چیست ؟

  بار اسپون چیست ؟

از جمله ابزار و وسایل مهم یک بارتندر، قاشق بار یا همان بار اسپون است که به جهت کاربردش ظاهر و اندازه ای متفاوت را داراست.

 

« قاشق بار  (bar spoon)، یک قاشق بلند برای لایه دار کردن و یا ترکیب نوشیدنی های میکس ( کاکتیل و یا ماکتیل ) می باشد.»

 

جیگر (jigger) چیست؟

 جیگر (jigger) چیست؟

یک بارتندر (متصدی بار) حرفه ای همیشه مقدار مایعات و موادی که برای سفارش مشتری مورد استفاده قرار می دهد را اندازه گیری می کند تا ثبات طعم ها و عطر ها را در نوشیدنی های خود حفظ کند. آن ابزار مهمی که برای اندازه گیری مایعات استفاده می شود، جیگر (jigger) نام دارد.