مطالب تخصصی

چگونگی مطابقت سازی دستورالعمل دم‌آوری با درجه‌ی رست قهوه

دم‌آوری قهوه‌ی مطلوب به معنی متعادل سازی متغیرهای فراوانی است. همان طور که لازم است روش دم‌آوری و نسبت قهوه و آب را در نظر داشت، مد نظر قرار دادن رست پروفایل قهوه نیز ضروری محسوب می‌شود.

شاید برای دم‌آوری قهوه با وی ۶۰ (V60) دستورالعمل کارآمدی داشته باشید، اما اگر قهوه‌ی مورد استفاده‌ی خود را به طور مثال از روشن به متوسط تغییر دهید احتمالاً لازم است تجدید نظر کنید. در ادامه‌ی این مقاله با برخی از روش‌های تنظیم رست پروفایل آشنا می‌شوید.

آشنایی با مفهوم هد اسپیس

در تاریخ سیزدهم مهرماه، در استوری های صفحۀ اینستاگرام ایران لته آرت، سوالی در مورد یکی از ایرادات عصاره گیری قهوه مطرح کردیم که پاسخ های گوناگون، چه غلط و درست دریافت کردیم. هدف از طرح چنین سؤالاتی گسترش دانش تخصصی قهوه است تا به عنوان باریستا، دانش و مهارت های خودمان را از شغلمان افزایش دهیم. سؤالی که مطرح کردیم چه بود؟

 

تاریخچه دستگاه رست قهوه

 

تاریخچه‌ی دستگاه رست قهوه

تبدیل کردن دانه‌های سبز به قهوه‌ی خوش بویی که همه‌ی ما عاشق آن هستیم به یک دستگاه بسیار مهم به نام دستگاه رست قهوه وابسته است. اما در مورد تاریخچه‌ی این دستگاه چقدر اطلاعات داریم؟ دلیل طراحی این چنینی دستگاه چیست و در طول زمان چه تغییراتی را به خود دیده است؟ با این مطلب از وبسایت ایران لاته آرت همراه باشید تا با تاریخچه‌ی دستگاه رست بیشتر آشنا شوید.

دانه‌های قهوه در رستر. Credit: San Franciscan Roaster Co.

 

چگونه ظرفیت دستگاه رستر بر رست قهوه تأثیر می گذارد؟

زمانی که برای رست یک بچ قهوه برنامه ریزی می‌کنید آیا ظرفیت دستگاه رست خود را در نظر می‌گیرید؟ چقدر به اندازه‌ی بچ قهوه ای که قرار است رست کنید فکر می‌کنید؟ آگاهی از اینکه اندازه‌ی بچ و ظرفیت دستگاه رست چگونه بر رست تأثیرگذار است، بینش بهتری در مورد کنترل متغیرهای مختلف در پروسه‌ی رست و نتیجتاً تولید محصول بهتر حاصل می‌کند.

احترام به مشتری

شاید به وفور دیده باشید که در میان تعداد زیاد کافه ها و رستوران های یک شهر، چند کافه و رستوران موفق تر از بقیه هستند. برخی از افراد این موفقیت را شانس می دانند اما در منطق افراد موفق و با دانش، چیزی به نام شانش وجود ندارد. اصل اول مدیریت یک کافه یا رستوران هوشمند بودن است و یک مدیر هوشمند می داند که باید به مهمانان (مشتری ها) احترام بگذارد. تفاوتی هم ندارد که کافه یا رستوران چطور باشد؛ در هر حال رضایت مهمانان بسیار مهم است.