قهوه دومین کالای تجاری جهان نیست

قهوه دومین کالای تجاری جهان نیست

خیال خام :

 قهوه دومین صنعت پرسود جهان نیست .....

واقعا برایم سؤال است چطور هنوز هم بر این باور هستید صنعت قهوه پس از نفت، پر سود ترین صنعت جهان است؟ صنایع نظامی، صنایع پزشکی و دارویی، پتروشیمی، معادن، صنایع غیر قانونی مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی را چطور مد نظر قرار نمی دهید؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید این یک ادعای کاملاً بی اساس است و رتبۀ صنعت قهوه از نظر سوددهی به حدود رتبۀ 100 بر میگردد. ( بر اساس مطلبی که در سال 2017 در سایت پرفکت دیلی گراند منتشر شده است. لینک منبع انتهای این مطلب آمده است. )

خدمات نابینایان در کافه ها و رستوران ها

خدمات نابینایان در کافه ها و رستوران ها

به مناسبت روز جهانی عصای سفید (23 مهرماه) در صفحۀ اینستاگرام ایران لاته آرت نظرسنجی در مورد خدمات مورد نیاز برای نابینایان در کافه ها و رستوران ها برگزار کردیم و بر خود واجب دانستیم که به صورت مختصر و مفید به این موضوع بپردازیم.

نابینایان به دلیل بر خودار نبودن از قوۀ بینایایی، برای حضور در مکان های اجتماعی و شلوغ اغلب به دیگران وابسته هستند. همچنین بسیاری از رفتار های نادرست دیگر مشتریان و پرسنل یک کافه یا رستوران موجب آزرده خاطر شدن آنها می شود. پرسنل یک کافه یا رستوران باید بدانند که چگونه با افراد نابینا صحبت کنند و برای آنها نوشیدنی یا غذای مورد نظرشان را آماده کنند. نابینایی یک محدودیت است، نه یک نوع معلولیت، به همین دلیل به هیچ عنوان با یک فرد نابینا با لحن ترحم آمیز صحبت نکنید. همچنین نابینایان کم شنوا نیستند، پس از بلند صحبت کردن و تغییر لحن سخن گفتنان با آنها بپرهیزید.

نگاهی به ایراد چنلینگ در عصاره گیری قهوه

نگاهی به ایراد چنلینگ در عصاره گیری قهوه

چندی پیش در استوری های اینستاگرام ایران لاته آرت، یک همفکری و نظر سنجی در مورد ایراد چنلینگ (channeling) منتشر کردیم. این ایراد، برای ما باریستا ها به وفور اتفاق افتاده است، به خصوص مواقعی که به دلایل مختلف همچون شلوغی کافه، خستگی و یا بی دقتی، در تمپ کردن سابۀ قهوه اشتباه کرده ایم. بی دقتی در عصاره گیری، می تواند با کیفیت ترین و گران ترین قهوۀ دنیا را به بی کیفیت ترین و ارزان ترین نوشیدنی قهوه تبدیل کند. در این مطلب قصد داریم به طور مختصر و مفید، این ایراد را به زبان ساده بررسی کنیم.

چای برگ گیاه قهوه

چای برگ گیاه قهوه

گیاهان قهوه، دارای پتانسیل زیادی برای درآمد زایی و تجارت هستند. در مطالب قبل به یکی از آنها که چای گیلاس قهوه بود اشاره کردیم و در این مطلب، به بررسی چای (یا همان دمنوش) بدست آمده از برگ گیاهان قهوه می پردازیم. هدف ما از نوشتن چنین مطالبی، آشکار سازی و دستیابی به مسیر های تازه و درآمدزایی نو در صنعت قهوه است، البته چای برگ گیاه قهوه یک محصول جدید در اروپا و آمریکا است که پس از بازاریابی و تبلیغات بسیار در حال رشد است. بدیهی است که سالها طول بکشد تا به صورت تجاری و انبوه به بازار ایران راه یابد. این محصول، مانند میوه های قهوه نیست که در فصول خاص برداشت و انبار شوند و می توانند تجارت ثابت و پایداری را از گیاهان قهوه به وجود آورند.

قهوه و سرطان

قهوه و سرطان

هنگامی که از باریستاها و قهوه فروش‌ها در مورد فواید قهوه سؤال می‌کنید، می‌گویند :« قهوه ضد سرطان است.»

آنقدر این جمله تکرار شده که متأسفانه به یکی از باور‌های اصلیمان در مورد فواید قهوه تبدیل شده است. در این مطلب قصد داریم که با استناد به منابع معتبر، صحت این ادعا را  بررسی کنیم.

محققان زیادی در مورد مسئلة ضد‌ سرطان یا سرطانزا بودن قهوه، تحقیق کرده‌اند که با بررسی مقالات آنها می‌توانیم بفهمیم که قهوه نه دارویی معجزه آسا و نه سمی کشنده برای انسان است. منظورمان در این مقاله به هیچ عنوان قهوة فوری (نسکافه) نیست. لطفا قهوة فوری را نوشیدنی جدای از قهوه در نظر بگیرید. (چیزی شبیه به عصارة قهوه) چرا که در فرآیند تولید قهوة فوری بسیاری از فواید دانه‌های قهوه از بین می‌روند و حتی برخی از محققان بر این باورند که مضرات قهوة فوری بسیار بیشتر از دانه‌های قهوه است.

عوارض سو مصرف کافئین

عوارض سو مصرف کافئین

امروزه قهوه و سایر نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند، به عضو جدایی ناپذیر زندگی بسیاری از ما انسانها تبدیل شده اند. کافئین همانقدر که می تواند مفید باشد، سو مصرف آن نیز می تواند عوارض جدی و خطرناکی را به دنبال داشته باشد. ابتدای همین مطلب بیان می کنیم که واکنش هر فرد نسبت به مصرف کافئین با توجه به شرایط و ویژگی های جسمی و روانی اش متفاوت است؛ به همین دلیل خود ما هستیم که باید متوجه شویم که مصرف چه میزان قهوه و سایر نوشیدنی های حاوی کافئین در روز برایمان مضر نیست.

برخی افراد حتی به کمترین میزان کافئین حساسیت نشان می دهند و در اصطلاح، به کافئین حساسیت دارند، همانطور که هر کسی ممکن است نسبت به برخی مواد غذایی واکنش های متفاوتی نشان دهد و حساسیت داشته باشد. در صورتی که به کافئین حساسیت دارید، به توصیه های پزشکتان در این زمینه عمل کنید؛ این مطلب با هدف آگاه سازی نوشته شده است و به هیچ عنوان جایگزین توصیه های پزشکی نمی باشد.

بلومینگ در قهوه های دمی چیست؟

بلومینگ در قهوه های دمی چیست؟

عصاره گیری قهوه به وسیلۀ روش های دمی مانند کمکس (chemex) و وی شصت (V60) ، پیچیدگی های خاص خودش را دارد. البته هر چقدر بخواهید قهوۀ خوش عطر و طعم تری عصاره گیری کنید، بهتر است به مراحل دم آوری، توجه بهتری داشته باشید. یکی از مراحل دم آوری، عمل بلومینگ (Blooming) یا شکفت است. بلومینگ در لغت به معنای شکوفه زدن است و به مرحله ای اشاره می کند که اندکی آب داغ به قهوۀ آسیاب شده اضافه می کنیم و چند ثانیه به آن مهلت می دهیم تا گازهایش با حباب از سطح قهوه خارج شوند. همچنین از دیگر معانی این کلمه مانند «پیشرفت کننده» می توانیم به اهمیت این مرحله از دم آوری پی ببریم، چرا که بلومینگ باعث عصاره گیری با کیفیت تر و نمایان شدن بهتر عطر و طعم های قهوه می شود.

( البته این میزان از توجه، دقت و تخصص در قهوه های تخصصی - که عموماً کیفیت و قیمت بالایی دارند - اهمیت پیدا می کند. برای عصاره گیری قهوه ای که در شرایط ایده آلی رشد نکرده و به خوبی فرآوری و رست نشده که در آخر قیمت پایینی هم دارد، لازم نیست اینقدر توجه و دقت به کار بگیریم، چرا که به نوعی وقت تلف کردن است و عطر و طعم های ذاتی دانه آنقدر مطلوب نیستند که بتوانیم آنها را عصاره گیری کنیم. )

برای یک باریستا هیچ اجباری به یادگیری مباحث تخصصی وجود ندارد

برای یک باریستا هیچ اجباری به یادگیری مباحث تخصصی وجود ندارد

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و گسترش شبکه های اجتماعی، صنعت قهوه مانند دیگر صنایع پیشرفت متفاوتی را تجربه کرد. یکی از مهمترین نقش هایی که در صنعت قهوه، در سراسر دنیا وجود دارد، شخصی است که پشت دستگاه اسپرسو می ایستد و برای افراد مختلف یک نوشیدنی خوش عطر و طعم قهوه سرو می کند. باریستا، همان نقش آخری است که با یک عصاره گیری ایده آل می تواند لذت سرو یک نوشیدنی از مزارع قهوه را برای افراد مختلف به ارمغان بیاورد. این شخص چنانچه نتواند بر اساس آموخته ها و تجارب خود، یک قهوۀ خوب برای مهمان ها و مشتری ها آماده کند، تمام تلاش افراد مختلف از کشاورز قهوه، فرد رستر، فروشنده ها و ... را هدر داده است.

آن چیزی که امروزه در صنعت قهوه، به خصوص در دوره های آموزشی بسیار کم به آن پرداخته می شود، مباحث عملی هستند. کافه داران و باریستا ها باید بیشتر از علوم تئوری، به طور عملی مهارت هایی که به حرفه یشان مربوط هستند را یاد بگیرند. 

چرا نباید قهوه ی آسیاب شده بخریم

چرا نباید قهوه ی آسیاب شده بخریم

چرا نباید قهوۀ آسیاب شده بخریم؟ و چرا باید آسیاب قهوه تازه باشد؟ اگر شما مانند ما و بسیاری از افرادی که به قهوه علاقه مند هستند، عطر و طعم های شگفت انگیز قهوه برایتان مهم و جذاب اند، باید به چند قانون مهم برای عصاره گیری قهوه و آماده کردن یک نوشیدنی جذاب توجه کنید. یکی از آن قوانین این است که دانه های قهوه باید بلافاصله پس از آسیاب شدن، عصاره گیری و مصرف شوند. ابتدا بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که چرا اصلا باید دانه های قهوه را آسیاب و به حالت پودری مورد نظر تبدیل کنیم؟

به بهانه روز ولنتاین (نقش قهوه در زندگی عاشقانه ما)

به بهانه روز ولنتاین (نقش قهوه در زندگی عاشقانه ما)

وقتی صحبت از روز جهانی عشق ورزیدن (ولنتاین) می شود، ناخودآگاه به یاد چیزهای مختلفی از جمله گل، شکلات، رنگ قرمز و در انتها بودن با یک نفر در گوشه دنجی از کافه همیشگی و خوردن قهوه است. شاید برای همه ما جای سوال باشد که براستی چرا قهوه در تمامی دوران ها در زندگی عاشقانه ما نقش پررنگی داشته است؟

اصلا چیزی که جرقه نوشتن در باب این محور را در ذهن اینجانب روشن کرد، خواندن کتاب (من تو را دیده بودم) بود. در قسمتی از کتاب با شخصی مواجه می شویم که در ازای آموختن عشق به همراه نوشیدن قهوه حاضر است موسیقی را به ما آموزش دهد و در حالی که در آرزوی قدم زدن با معشوقه خود در خیابان های لندن است در خیالاتش بعد از خرید هدایا به کافه استارباکس می روند و با هم قهوه می نوشند و در باب روزمرگی هایشان با هم گپ می زنند.

رستوران را به خانه مشتری ببرید

اینکه در گیر و داد همه گیری ویروس کرونا بسیاری از مشاغل کسب و کار خود را از دست داده اند نباید دور از انتظار باشد. در این بین صنعت قهوه، کافی شاپ و رستوران نیز از گزند تعطیل شدن های مکرر در امان نبوده، در ادامه با ما همراه باشید تا نکات کاربردی در رابطه با افزایش سودآوری کسب و کارتان را با شما در میان بگذاریم.

در وهله اول اجازه دهید سنگ هایمان را با هم وا بکنیم. اگر در دنیای امروز هنوز که هنوزه حس می کنید انجام امور به روش های سنتی قرار است پیش رود و موفقیت آمیز هم باشد باید بگوییم که سخت در اشتباهید چرا که دیر یا زود به بن بست خواهید رسید. در دنیای امروز رقابت زیادی وجود دارد پس تعجب نکنید چرا رستوران دیوار به دیوارتان از شما پیشی گرفته! قطعا مدیران آن رستوران با آغوش باز پذیرای تغییرات بوده و به قول امروزی ها خودشان را آپدیت کرده اند.

رستوران را به خانه مشتری ببرید

پس هر دوره ای را که به آن نیاز دارید (از فتوشاپ گرفته تا عکاسی پیشرفته) را پاس کنید و به دنیای جدید کسب درآمد سلام کنید. حالا که خود را به روز کردید پلتفرم مناسب سفارش آنلاین رستوران یا کافه تان را راه اندازی کنید. یادتان می آید که کمی پیش تر گفتیم دوره های عکاسی پیشرفته فراموش نشود؟ الان اینجاست که این به کارتان می آید. عکس های با کیفیت از منوی غذایی و نوشیدنی هایتان هر مخاطبی در آن شهر را به سمت خود می کشاند.