عرضه و تقاضا در صنعت قهوه

عرضه و تقاضا در صنعت قهوه

افزایش بی رویۀ کافه ها و قهوه فروشی‌ها در بلند مدت به افت سوددهی آن‌ها منجر می‌شود. افزایش بی‌رویۀ روستری‌ها به کاهش درآمد و انگیزۀ فعلان آن منجر می‌شود. این یک ادعای پوچ نیست، بلکه از دیدگاه علم اقتصاد و قانون عرضه و تقاضا اثبات شده است. همچنین افزایش فضای رقابی در بازار امروز ایران که تورم قدرت خرید مردم را کاهش داده است، افزایش قهوه فروشی‌ها منجر به کاهش کیفیت قهوه‌ی مصرفی مردم می‌شود. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید تا این نکات برایتان به خوبی اثبات شوند.

بسیاری از مشاغل و فعالیت های درآمدزا اگر چه دانش و مهارت‌های ویژۀ خودشان را دارند، اما زمانی که بخواهند تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی کلان شوند، نیاز به علوم دیگر مانند جامعه‌شناسی، اقتصاد، روانشناسی و .. دارند. صنعت قهوه نیز یکی از صنایع بزرگ در جهان به شمار می‌رود که می‌بایست از دید علم اقتصاد به آن بنگریم و قوانین علم اقتصاد را برای آن بررسی کنیم. یکی از مهمترین قوانین موجود در علم اقتصاد، قانون عرضه و تقاضا است.

قهوه کوپی لواک چیست؟

قهوه کوپی لواک چیست؟

به قلم احسان صرامی

اگر اسم قهوۀ کپی لواک به گوشتان خورده‌است، باید به شما بگویم که این قهوه از مدفوع گربۀ زباد حاصل می‌شود. به طور معمول، دانه‌های قهوه را از سایر قسمت‌های میوۀ قهوه (مانند پوسته و گوشته) با روش‌های مختلفی جدا می‌کنند تا پس از حرارت دیدن، آمادۀ مصرف شوند. اما قهوۀ کپی لواک طرز تهیۀ عجیبی دارد. همچنین عجیب‌تر از آن قیمت فوق‌العاده بالای آن است. تقریباً کیلویی 600 تا 1200دلار به فروش می‌رسد. ( به قیمت روز دلار خودتان حساب کنید ! )

به طور ساده اگر بخواهیم بگوییم میوه‌های قهوه توسط موجودی به نام لواک یا گربۀ زباد (Civet) -از خانوادۀ زبادان-خورده می‌شوند و درون دستگاه گوارش او، سایر اجزای میوه هضم می‌شوند و دانه‌های قهوه همراه با مدفوع این حیوان، خارج می‌شوند. سپس پس از شسته شدن، به صورت مدیوم یا لایت، رست می‌شوند و به فروش می‌رسند.

احکام اسلامی در مورد قهوه

احکام اسلامی در مورد قهوه

قهوه همواره از زمانی که کشف شد، توسط ادیان و مذاهب مختلف به ویژه اسلام مورد بحث و حتی ممنوعیت قرار گرفته است. قهوه پس از کشف در اتیوپی به شبه جزیرۀ عربستان رسید و به دلیل آب و هوای مناسب یمن، در آنجا کشت شد و در جوامع اسلامی آن زمان به وفور مصرف می‌شد. قهوه‌ای که در یمن کشت می‌شد، همان گونۀ عربیکا بود و دلیل نام عربیکا هم همین است. قهوه نیز آن زمان در ایران مصرف زیادی داشته است و اسم قهوه خانه نیز از همان زمان ماندگار شده است.

این که چرا در طول تاریخ از زمان کشف قهوه تا دورۀ معاصر قهوه همواره مورد بحث عالمان دینی مسلمان بوده است، به چند دلیل بستگی دارد که به طور مختصر و مفید به آنها اشاره می‌کنیم.

 1- پس از مصرف قهوه، سطح انرژی و شادمانی افراد تغییر می‌کند. به همین دلیل فقها و عالمان دینی آن زمان خیال می‌کردند مانند شراب هر چیزی باعث تغییر و دگرگونی احوال انسان شود، مصرفش جایز نیست. امروزه به دلیل پیشرفت علم، به خوبی تفاوت شراب و انواع نوشیدنی‌های الکی را با قهوه در ساختار و ترکیباتشان می‌دانیم.

نکات استخدام نیروی مناسب

نکات استخدام نیروی مناسب

یکی از دغدغه‌های مهم مدیران کافه‌ها و رستوران‌ها استخدام نیروی مناسب جهت فعالیت در مجموعۀ غذایی‌شان است. برخی مدیران از کمبود نیروی کارآمد گله می‌کنند، در حالی‌که به خوبی می‌دانیم جوانان و افراد زیادی در جامعۀ ایرانی به دنبال شغل مناسب می‌گردند و انواع مهارت‌ها و تخصص‌های ویژۀ خودشان را دارا هستند و یا به خوبی مهارت‌های جدید را یاد می‌گیرند. ممکن است هنگام استخدام نیرو، فرد مناسب را پیدا نکرده باشید و یا شرایطی را برای امنیت شغلی او تضمین نکرده باشید. کارگزار، یکسری انتظارات از کارفرما دارد و کارفرما هم انتظاراتی از کارگزار دارد. به همین دلیل می‌بایست رابطۀ حرفه‌ای بین آنها، سالم و شفاف باشد. برخی مدیران رفتار درستی با کارگزاران ندارند و برخی افراد هم با اینکه در مجموعۀ خوبی استخدام شده‌اند رفتار و فعالیت خوبی از خودشان نشان نمی‌دهند.

البته در این مطلب سعی داریم به نکاتی اشاره کنیم که به عنوان یک مدیر، چگونه نیروی مفید و کارآمدی استخدام کنید.

پیدا کردن نیروی کار تقریباً آسان است، اما پیدا کردن نیروی کار ماهر، متخصص و متعهد سخت است. با انتشار آگهی‌های مختلف در انواع شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها، نرم افزار ها و.. می‌توانید افراد مختلفی را به سمت خودتان فرا بخوانید و با انجام یک مصاحبۀ کاری، آنها را بسنجید.

گاززدایی در صنعت قهوه

گاززدایی در صنعت قهوه

نام : گاززدایی در صنعت قهوه

(شمارۀ اول مجلۀ اینترنتی ایران لاته آرت)

مولف : احسان صرامی

طراحی گرافیک : احسان صرامی

شمارۀ انتشار : اول، دی ماه 1400

نوع انتشار : مجلۀ اینترنتی، فرمت PDF

تمامی حقوق برای رسانۀ ایران لاته آرت و مولف اثر محفوظ است.

برای دانلود مقاله کلیک کنید.

چرا نباید قهوه را آسیاب شده بخریم؟

چرا نباید قهوه را آسیاب شده بخریم؟

یک قهوه دوست حقیقی، به درستی می داند که قهوه را باید به صورت دانه خریداری کند و همان زمان که قصد عصاره گیری دارد، باید آنرا پودر کند. در این مطلب قصد داریم به بیان ساده، به ویژه برای مصرف کنندگان خانگی قهوه توضیح دهیم که چرا نباید قهوه را آسیاب شده بخریم؟

نکته : خریدن قهوه به صورت پودر مساوی با از دست رفتن کیفیت آن است.

ترکیبات فرار قهوه

قهوه دارای ترکیبات فرار زیادی است. این ترکیبات فرار، سازندۀ بسیاری از عطر و طعم های دلنشین قهوه هستند. پودر شدن قهوه باعث می شود ترکیبات فرار در معرض هوا قرار بگیرند و از دست بروند. این چنین فقط از قهوه یک نوشیدنی تلخ بی روح دارای کافئین باقی می ماند.

نکته : پس از گذشت ۱۵ دقیقه از آسیاب کردن دانه های قهوه، حدود ۶۰ درصد از عطر و طعم های قهوه از بین می روند.

قهوه دومین کالای تجاری جهان نیست

قهوه دومین کالای تجاری جهان نیست

خیال خام :

 قهوه دومین صنعت پرسود جهان نیست .....

واقعا برایم سؤال است چطور هنوز هم بر این باور هستید صنعت قهوه پس از نفت، پر سود ترین صنعت جهان است؟ صنایع نظامی، صنایع پزشکی و دارویی، پتروشیمی، معادن، صنایع غیر قانونی مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی را چطور مد نظر قرار نمی دهید؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید این یک ادعای کاملاً بی اساس است و رتبۀ صنعت قهوه از نظر سوددهی به حدود رتبۀ 100 بر میگردد. ( بر اساس مطلبی که در سال 2017 در سایت پرفکت دیلی گراند منتشر شده است. لینک منبع انتهای این مطلب آمده است. )

خدمات نابینایان در کافه ها و رستوران ها

خدمات نابینایان در کافه ها و رستوران ها

به مناسبت روز جهانی عصای سفید (23 مهرماه) در صفحۀ اینستاگرام ایران لاته آرت نظرسنجی در مورد خدمات مورد نیاز برای نابینایان در کافه ها و رستوران ها برگزار کردیم و بر خود واجب دانستیم که به صورت مختصر و مفید به این موضوع بپردازیم.

نابینایان به دلیل بر خودار نبودن از قوۀ بینایایی، برای حضور در مکان های اجتماعی و شلوغ اغلب به دیگران وابسته هستند. همچنین بسیاری از رفتار های نادرست دیگر مشتریان و پرسنل یک کافه یا رستوران موجب آزرده خاطر شدن آنها می شود. پرسنل یک کافه یا رستوران باید بدانند که چگونه با افراد نابینا صحبت کنند و برای آنها نوشیدنی یا غذای مورد نظرشان را آماده کنند. نابینایی یک محدودیت است، نه یک نوع معلولیت، به همین دلیل به هیچ عنوان با یک فرد نابینا با لحن ترحم آمیز صحبت نکنید. همچنین نابینایان کم شنوا نیستند، پس از بلند صحبت کردن و تغییر لحن سخن گفتنان با آنها بپرهیزید.

نگاهی به ایراد چنلینگ در عصاره گیری قهوه

نگاهی به ایراد چنلینگ در عصاره گیری قهوه

چندی پیش در استوری های اینستاگرام ایران لاته آرت، یک همفکری و نظر سنجی در مورد ایراد چنلینگ (channeling) منتشر کردیم. این ایراد، برای ما باریستا ها به وفور اتفاق افتاده است، به خصوص مواقعی که به دلایل مختلف همچون شلوغی کافه، خستگی و یا بی دقتی، در تمپ کردن سابۀ قهوه اشتباه کرده ایم. بی دقتی در عصاره گیری، می تواند با کیفیت ترین و گران ترین قهوۀ دنیا را به بی کیفیت ترین و ارزان ترین نوشیدنی قهوه تبدیل کند. در این مطلب قصد داریم به طور مختصر و مفید، این ایراد را به زبان ساده بررسی کنیم.

چای برگ گیاه قهوه

چای برگ گیاه قهوه

گیاهان قهوه، دارای پتانسیل زیادی برای درآمد زایی و تجارت هستند. در مطالب قبل به یکی از آنها که چای گیلاس قهوه بود اشاره کردیم و در این مطلب، به بررسی چای (یا همان دمنوش) بدست آمده از برگ گیاهان قهوه می پردازیم. هدف ما از نوشتن چنین مطالبی، آشکار سازی و دستیابی به مسیر های تازه و درآمدزایی نو در صنعت قهوه است، البته چای برگ گیاه قهوه یک محصول جدید در اروپا و آمریکا است که پس از بازاریابی و تبلیغات بسیار در حال رشد است. بدیهی است که سالها طول بکشد تا به صورت تجاری و انبوه به بازار ایران راه یابد. این محصول، مانند میوه های قهوه نیست که در فصول خاص برداشت و انبار شوند و می توانند تجارت ثابت و پایداری را از گیاهان قهوه به وجود آورند.

قهوه و سرطان

قهوه و سرطان

هنگامی که از باریستاها و قهوه فروش‌ها در مورد فواید قهوه سؤال می‌کنید، می‌گویند :« قهوه ضد سرطان است.»

آنقدر این جمله تکرار شده که متأسفانه به یکی از باور‌های اصلیمان در مورد فواید قهوه تبدیل شده است. در این مطلب قصد داریم که با استناد به منابع معتبر، صحت این ادعا را  بررسی کنیم.

محققان زیادی در مورد مسئلة ضد‌ سرطان یا سرطانزا بودن قهوه، تحقیق کرده‌اند که با بررسی مقالات آنها می‌توانیم بفهمیم که قهوه نه دارویی معجزه آسا و نه سمی کشنده برای انسان است. منظورمان در این مقاله به هیچ عنوان قهوة فوری (نسکافه) نیست. لطفا قهوة فوری را نوشیدنی جدای از قهوه در نظر بگیرید. (چیزی شبیه به عصارة قهوه) چرا که در فرآیند تولید قهوة فوری بسیاری از فواید دانه‌های قهوه از بین می‌روند و حتی برخی از محققان بر این باورند که مضرات قهوة فوری بسیار بیشتر از دانه‌های قهوه است.