سرفصل آموزش های طراحی روی قهوه لاته آرت ,لته آرت

جامعه لته آرت ایران اولین مرکز گسترش هنر لاته آرت در ایران 

لاته آرت چیست ؟ لته آرت چیست؟

سوال های زیادی در بین علاقه مندان به قهوه وجود دارد که آیا این الگو ها را باریستا خلق میکند یا توسط شابلون و ... خلق می شود.

latte art  هنر شیر و قهوه که در چند سال اخیر در بین باریستا رواج پیدا کرده و باعث شده  حتی صاحبان کافه باریستاهایی را استخدام کنند که تسلط کافی به هنر لته آرت را داشته باشد .

اما جامعه لته آرت ایران به لطف شبکه های اجتماعی و با به اشتراک گذاشتن هنر لاته آرت باریستاهای ایرانی سعی در ترویج این هنر در بین باریستا  و قهوه دوستان نمود.

تعریف لاته آرت 

لاته آرت ترکیب بین اسپرسو و شیر 

میزان اسپرسو بین 40 تا 60 cc 

آموزش کافی شاپ، باریستا و لته آرت بصورت خصوصی و گروهی با تاییده ایران لته آرت

سر فصل آموزش

 

1. مدیریت و متصدی گری کافه و بار     

2.آشنایی با تجهیزات و ابزار کافی شاپ

3.چیدمان استاندارد

گزارش اولین چلنج لاته آرت با حظور 40 باریستا ایران

 

ایران لاته آرت نامی آشنا برخاسته از لاته آرت و ایران است که با هدف معرفی باریستاها و لاته آرتیستان ایرانی شروع به کار کرد، آنچنانکه در جای جای دنیا تنها با دیدن صفحۀ اینستاگرام جامعۀ لاته آرت ایران می توان به کمیت و کیفیت کاری لاته آرتیستان ایران پی برد.

گفت و گو با کاوه فرجی

  • این مطلب حاصل گفت و گوییست که با جناب آقای کاوه فرجی داشتیم تا به عنوان رسانه ای در صنعت کافه داری ایران، از تجربیات ایشان در زمینۀ نوشیدنی های سرد و بارتندینگ بهره مند شویم. آقای کاوه فرجی موفق به کسب جایگاه اول در مسابقات آزاد بارتندینگ 2017 ایران شده اند.

  • گفت و گو با کاوه فرجی
  • در اول توضیحی در مورد خودتان و اینکه چگونه با بارتندینگ آشنا شدید، می دهید؟
    • :«سلام، من کاوه فرجی متولد بهمن ماه 69 هستم.از قبل از زمان داشنجویی و بعد از آن حدود 9 سال است که سعی کرده ام به صورت تخصصی در صنعت مواد غذایی فعالیت کنم. علاقۀ اصلی من زمان شروع در این زمینه شف ( آشپز ) بود و همیشه خودم را در آن لباس می دیدم. برای حرفه ای کار کردن شروع به کلاس رفتن کردم و سعی کردم از غذاهای ایرانی، غذاهای فرنگی، کیک ها، شیرینی ها، دسر ها، سس ها، باریستایی، بارتندینگ و هر چیزی که مربوط به صنایع غذایی می شد را فرا بگیرم. آن زمان بود که به بارتندینگ بیشتر از همه چیز علاقه مند شدم و سعی کردم به صورتی تخصصی تر آن را دنبال کنم. پس برای یادگیری آن بسیار سعی کردم و هر چه زمان گذشت بیشتر متوجه می شدم که چقدر دانشم نسبت به این حرفه کم است.»

 

گفت و گو با علیرضا اسماعیلی مقام سوم چلنج ایران لته آرت

 

 

 

این مطلب حاصل گفت و گوییست که با جناب آقای علیرضا اسماعیلی داشتیم تا به سبب کسب جایگاه سوم در اولین چلنچ لاته آرت ایران لاته آرت، با سخنان ایشان همراه شویم.

اولین چلنج بزرگ ایران لاته آرت با حضور 40 شرکت کننده در تاریخ 11 و 12 شهریور در مجموعه فرهنگی هنری باغ ایرو برگزار گردید و آقایان فرید حبیبی، معین جان نثاری و علیرضا اسماعیلی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

 

گفت و گو با معین جانثاری

گفت و گو با معین جانثاری

 

این مطلب حاصل گفت و گوییست که با جناب آقای معین جان نثاری داشتیم تا به بهانۀ کسب جایگاه دوم در اولین چلنج  ایران لاته آرت، با سخنان و تجربیات ایشان در هنر شیرو قهوه همراه شویم.

 اولین چلنج بزرگ ایران لاته آرت با حضور 40 شرکت کننده در تاریخ 11 و 12 شهریور در مجموعه فرهنگی هنری باغ ایرو برگزار گردید و آقایان فرید حبیبی، معین جان نثاری و علیرضا اسماعیلی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

 

گفت و گو با فرید حبیبی نفر نخست در چلنج ایران لاته آرت

 

 

این مطلب حاصل گفت و گوییست که با جناب آقای فرید حبیبی داشتیم تا به سبب کسب جایگاه اول در اولین چلنچ لاته آرت ایران لاته آرت، از تجربیات ایشان در زمینۀ هنر شیر و قهوه بهره مند شویم.

 اولین چلنج بزرگ ایران لاته آرت با حضور 40 شرکت کننده در تاریخ 11 و 12 شهریور در مجموعه فرهنگی هنری باغ ایرو برگزار گردید و آقایان فرید حبیبی، معین جان نثاری و علیرضا اسماعیلی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

 

لیست اسامی شرکت کننده در چلنج لاته آرت

11و12 شهریور منتظر شما هستیم در باغ ایرو 

نشانی تهران - طرشت - بلوار چوب تراش-خیابان شهید علی حسین مردی نبش میرزمانی مجموعه فرهنگی باغ ایرو

 

اسپانسرهای چلنج ایران لاته آرت

بر خودمان واجب دانستیم که باریستا ها و لاته آرتیستان عزیز را به رقابتی دوستانه و هیجان انگیز دعوت کنیم. 
این چلنچ و چالش دوستانه در 11 و 12 شهریور ماه 1397 برگزار خواهد شد. هم پترن و یا همان طرح لاته آرت و هم فنجان توسط گردونه ی شانس انتخاب خواهند شد و این تمام آن لذتی است که برای این مجموعه رقابت های دوستانه در نظر گرفته ایم. دو باریستا پشت دستگاه اسپرسو می ایستند و بعد از انتخاب شدن پترن  توسط گردونه ی شانش، مسابقه یشان شروع خواهد شد و هر کدام که طرح را زیبا تر اجرا کردند، به مرحله ی بالا تر می رود. 

اسپانسرهای چلنج به ترتیب

ایلا شاپ تامین کننده تجهیزات و ظروف کافی شاپ

قوانین چلنج لاته آرت

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آیا برای اینکه۱۲و۱۱ شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟ 
همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟
 
رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت یک دستگاه اسپرسو می ایستند و هرکدام یک دستگاه دو گروپ laspaziale s2 در اختیار دارند.. هر دستگاه یک آسیاب قهوه دارد و این تمام آن محیطی است که لاته آرتیستان برای رقابت در اختیار دارند.