مدیریت سفارش مشتری در کافی شاپ چگونه است

مدیریت سفارش مشتری در کافی شاپ چگونه است 

ایران لته آرت 

ما در این مقاله قصد داریم به زبانی کاملا ساده شما را با آماده سازی سفارشات مشتری آشنا کنیم.

 

در مرحله اول و قبل از آماده سازی سفارشات حتما از کامل بودن مواد اولیه مطمین باشید، بارها برایتان پیش آمده که در حین درست کردن سفارش مشتری با کمبود یک کالا مواجه شده اید و مشتری متوجه این موضوع شده است. پس لیست خرید را از قبل تهیه و روز کاری را بدون کسری آغاز کنید.

 

 

 

 

در مرحله بعد از تمیز بودن ظروف مطمین باشید ،برای تمیز کردن لکه ی آب روی لیوان ها یا قاشق و چنگال با بخار ماشین اسپرسو و دستمال پولیش این کار را سریع تر انجام دهید.

  

حالا با توجه به سفارش مشتری نوبت  چیدمان سینی و پیش دستی هاست ؛ رعایت کنید اگر در سفارشات مشتری غذا و پیش غذا وجود دارد حتما قاشق ؛ چنگال و دستمال قبل از آماده شدن سفارش باید روی میز باشد.

 

الویت با کدام آیتم سفارش است ؟ نوشیدنی گرم ؟ نوشیدنی سرد ؟ بستنی؟ غذا ؟ پیش غذا؟ 

 

برای درک راحت  این  سوال یک مثال برایتان میزنیم . تصور کنید پنج نفر مشتری با پنج سفارش متفاوت که تاکید دارند همه سفارش ها با هم آماده شوند. 

 

سفارش ها به ترتیب سالاد سزار ،پاستا ،لاته آرت ،شیک شکلات و اسموتی ؛ همون طور که گفتیم ابتدا سینی و پیش دستی ها را آماده کنید و  بعد سرویس قاشق و چنگال را روی میز ببرید..

 

برای شروع با پاستا و سالاد شروع کنید چون زمان بیشتری از شما میگیرد ، بعد نوبت آسیاب کردن قهوه و پر کردن پرتافیلتر می باشد، شیر را داخل پیچر بریزید و اماده باشید.

 

حالا نوبت شیک شکلات و اسموتی می باشد.برمیگردیم سر وقت پاستا و شروع میکنیم به اماده شدن برای سرو ؛ابتدا سالاد و پاستا را سرو کنید بعد نوبت شیک و اسموتی و در آخر لاته آرت را درست کرده و سرو کنید.

 

ادامه دارد ....

 نویسنده: سهیل پوریوسف

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید