مسابقۀ قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران، با هدف ترویجِ فرهنگ دانش پژوهی و ارتقای دانش عمومی در این صنعت برگزار می شود.

بسمه تعالی

قوانین اولین دورۀ مسابقات قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران مسابقۀ قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران، با هدف ترویجِ فرهنگ دانش پژوهی و ارتقای دانش عمومی در این صنعت برگزار می شود. قوانین: شرکت کنندگان باید یک مقالۀ معتبـر، بر اساس استاندارد های زیر بنویسند. حداقل تعداد صفحات، 7 و حداکثـر 35 صفحه مجاز می باشند. از زبان محاوره و عامیانه، کلمات و جمله بندی های پیچیده و زیاده گویی بپرهیزید.

این موارد امتیاز منفی دارند. فونت انتخابی مقاله، باید از میان فونت های استاندارد نوشتن باشد. برای مثال فونت این نوشتار، Nazanin است. شما نیز می توانید از این فوت استفاده کنید. فونت انتخابی، تا حد بسیار زیادی در چشم نوازی نوشته ها در نزد مخاطبان تأثیر دارد و برای یک مقاله، فونت نامناسب، باعث خستگی چشم و ذهن می شود. فونت امتیاز مثبت ندارد، اما چینش بد کلمات و انتخاب فونت نامناسب، امتیاز منفی دارند. رنگ پس زمینۀ مقاالت باید سفید باشد.

اندازۀ صفحۀ مقاالت باید A4( همانند اندازۀ این نوشته) باشد. نحوۀ ارسال مقاالت : برای ارسال مقاالت باید آنها را در قالب PDF ذخیره کرده و به ایمیل یا شمارۀ واتس آپ زیر بفرستید. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 09016364851( فقط ارسال واتس آپ) کسب اطالعات بیشتر از طریق تماس با 09102770331 امکان پذیر است.

نحوۀ امتیاز دهی: امتیاز دهی و داوری محتوای مقاالت، از مبنای امتیاز 100 می باشد. امتیاز ویژۀ محتوا : 70 امتیاز ویژۀ ساختار کلمات و جمله بندی ها : 20 امتیاز ویژۀ زیبایی شناسی : 10 زیبایی شناسی به هر چه که باعث زیباتر نشان دادن ظاهر و ساختار مقاله در نزد مخاطبان می شود، مربوط است؛ مانند فونت مناسب، پوستـر، تصاویر و اینفوگرافی. تصاویر و اینفوگرافی های مربوط به موضوع، در فهم مطالب به مخاطبان کمک می کنند. محتوا باید استاندارد و با منابع در دستـرس و معتبـر باشد.

هر چه به عنوان درونمایۀ یک مقالۀ علمی گفته می شود، باید قابل اثبات باشد. نوشتـن منابع انتهای مقاالت، الزامی می باشد، چرا که داوران منابع را بررسی می کنند. ننوشتن منابع انتهای مقاله، 20 امتیاز منفی دارد. شرکت کنندگان می توانند فقط در مورد یک مبحث به طور تخصصی )مثالً شیمی شیر( یا کلیۀ مباحث مربوط به الته آرت مطالب گردآوری کنند و بنویسند. مقاله ای که محتوایش فقط ترجمۀ یک مطلب، سایت و یا کتاب باشد، در مسابقه شرکت داده نمی شود.

شرکت کنندگان تا حد ممکن از ایراد های دستوری و زبان محاوره باید بپرهیزند. به طور کلی هر مقاله پژوهشی شامل اجزای اصلی زیر است: عنوان (در این مسابقه الزامی) نام نویسنده یا نویسندگان )الزامی( اطالعات تماس چکیده واژگان کلیدی مقدمه مبانی نظری تحقیق روش تحقیق یافته های تحقیق بحث و نتیجه گیری فهرست منابع )الزامی( معرفی داوران : احسان صرامی : دبیر رسانۀ ایران الته آرت، نویسنده (فیلمنامه و داستان) منتقد آثار ادبی و سینمایی. مقالات او را در زمینۀ قهوه می توانید در سایت .iranlatteartcom و صفحۀ اینستاگرام glorizecoffee @مطالعه کنید.

سهیل پوریوسف : سر دبیر و مؤسس جامعۀ لته آرت ایران. مدرس دوره های آموزشی لته آرت. مؤسس چلنج ایران لته آرت. ارزش معنوی این مسابقه بیش از ارزش جوایز آنست و نفرات برتر می توانند پس از این مسابقه با iranlatteart.com همکاری داشته باشند. لوح تقدیر و جوایز نفرات برتر در روز اختتامیۀ چلنج ایران لته آرت تقدیم خواهند شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید