آشنایی با مفهوم لته آرت یا لاته آرت

 آشنایی با مفهوم لته آرت یا لاته آرت 

 

 لته آرت یا لاته آرت ، بسیاری از افرادی که به دنیای قهوه علاقه دارند یا به نحوی با آن در ارتباط اند حتما با این هنر آشنایی دارند ، هنر لاته آرت یا ترکیب شیر و قهوه از جمله پیچیدگی های حرفه باریستایی می باشد، که تسلط در درست کردن آن برای تمامی باریستا ها حائز اهمیت است .

لته آرت چیست ؟  

به زبان ساده باید بگوییم  به ترکیب بین شیر و قهوه در حجم مشخصی از اسپرسو ، شیر ، فوم شیر و فنجان لته آرت می گوییم. 

 


 

 ما در این مطلب قصد داریم شما را با پیچیدگی های این هنر و رشد آن در ایران و سایر کشور ها بررسی کنیم .

 

تاریخچه لته آرت به سال 1980 بر میگردد  زمانی که آقای دیوید شومر از امریکا و آقای لوئیجی لوپی از ایتالیا مشترکا  با هم این هنر را بنیان گذاری نمودند و حالا بعد از گذشت چندین سال این هنر روز به روز در حال پیشرفت میباشد.

 

تصویر آقای لوئیجی لوپی

 

 برای درک بهتر هنر لته آرت ابتدا باید با ابزارهای آن آشنا باشید ، مهم ترین این ابزار ها پیچر نام دارد ،این وسیله در 4 سایز مختلف 350 ، 600 ، 750 ، 1000 سی سی می باشد .

 

 

پیچر 600 سی سی

 

 

دهنه خروجی پیچر ها تاثیر مستقیمی در شکل دهی یا طرح روی قهوه دارند ، برای مثال هر چه دهنه پیچر باریک تر باشد الگوهای پیچیده تری میتوان طراحی کرد و هرچه دهنه خروجی پیچر باز باشد الگوهای پایه را راحت تر طراحی میکنیم ، برای همین بیشتر مدرسین لته آرت ابتدا هنرجویان را با پیچر هایی با دهنه باز آموزش می دهند

 

 

تاثیر فنجان قهوه در لته آرت

 

 

ابزار بعدی فنجان استاندارد در تهیه لته آرت می باشد شاید برایتان این سوال پیش بیایید که فنجان نباید آنچنان تاثیری داشته باشد باید بگوییم کاملا در اشتباه هستید ، از ویژگی های مهم فنجان میزان گودی داخل آن و پهنای بالایی آن می باشد.

 

                                                                                                   

                                                                                                       

در تصویر بالا به علت باز بودن دهنه فنجان ابتکارعمل بهتری برای درست کردن لته آرت دارید , میزان تسلت بیشتر و شکل دهی راحت تر می باشد . باید ذکر کنیم حجم فنجان برای تهیه لته آرت باید بیش از 240 سی سی باشد .

 

تاثیر حجم اسپرسو عصاره گیری شده در لاته آرت 

 

سومین ابزار مهم  ، علم و توانایی شما در عصاره گیری اسپرسو می باشد ، اگر عصار گیری شما استاندارد نباشد و قهوه شما بصورت  Over یا  under  شده باشد از کیفیت کار شما کم میکند برای درک بهتر این موضوع تصور کنید فنجان شما و میزان اسپرسو مجاز داخل فنجان بوم نقاشی بود و میخواهیم با هم یک نقاشی بکشیم ، حتما باید بستر مناسبی برای این کار داشته باشیم . حجم اسپرسو باید بین 30 تا 40 سی سی باشد ، این نکته را در نظر داشته باشید که حجم اسپرسو با حجم فنجان با یکدیگر در ارتباط میباشند . مثال  ، برای درست کردن لته آرت در فنجان 300 سی سی میتوانیم 40 سی سی اسپرسو عصاره گیری کنیم .

 

ادامه دارد  

نویسنده : سهیل پوریوسف 

دیدگاه‌ها  

0 #1 لطف علی خانی 1398-09-30 15:59
با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون . لطفا ادامه مطلب را در سایت قرار بدهی.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید