نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

کافه ها در طول دهه های مختلف شاهد تغییرات برجسته ای بوده اند. از تغییرات دکوراسیون و اهمیت به فضای داخلی تا قرار دادن رستری داخل کافه و تهیه انواع مختلف قهوه های تازه از دستارودهای این صنعت در عصر نوین است. از کافه های دنج و تاریک که شعار راحتی و خودمانی بودن دارند تا کافه های مدرن و بسیار خاص با طراحی های نوین با سبکی کاملا متفاوت. در سال 2019 شاهد تنوع زیادی از این دست فضاها بودیم، در همین رابطه به تحلیل چند نمونه از بهترین و جالب ترین آن ها از نگاه مجله Roastmagazine می پردازیم:

(Basic coffee در پکن)

اینجا همه چیز مخفی است! این شعار مدیر کافه است. قرار نیست اینجا صدای قهوه ساز یا هر چیزی شما و آرامشتان را بر هم بزند. ورق های آلومینیومی حجیمی که از سقف آویزان شده و حائل میان مشتری و میز بار است. در حالی که اکثر دیوارهای کافه به رنگ خاکستری اند، وجود نور در پشت زمینه به شفافیت و جلوه محیط کمک شایانی کرده است و رنگ صورتی پاستیلی اکثر پارتیشن های کافه هماهنگی زیبایی را به وجود آورده است. بنا به اعتقاد سازندگان این کافه ترکیب چنین رنگ هایی باعث به وجود آمدن حس آرامش در مشتری و طبعا لذت بردن بیشتر از قهوه و طعم آن می شود. همچنین نمای بیرونی کافه(وجود پنجره بزرگ) جلوه اغراق آمیز و خاصی به کافه و کارکنان داخل آن داده است.

(Modern times coffee در سن دیگو)

نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

ترکیب موفقیت آمیز نوشیدنی آبجو و رستری قهوه(Modern times) تبدیل به یکی از محبوب ترین کافی شاپ های سن دیگو شده است. صاحبان این برند تعصب خاصی به هر دو این ماده (ساخت آبجو و قهوه) دارند. علاقه زیاد این کمپانی به سرگرمی و تفریحات مهیج، محیط و فضای کافه را متاثر کرده است. بک گراند بار کافه که علامت و نماد قدرت است نیز بسیار در میان طرفداران خود محبوب است.اصول زیبا شناسی در طراحی این کافه کاملا مشهود است، از بامبوهای کنارپیشخوان تا استفاده از رنگ سبز و حیوانات افسانه ای برای به نمایش گذاشتن عصر گذشته و ترکیب آن با وسایل نوین. آنان حتی دستگاه اسپرسوی خود (Synesso 3-group espresso machine ) را با فضای کافه هماهنگ کرده اند.

منو کاملا جدید و ابداعی و با امضای خود کارکنان خبره مدرن تایمز کافه تحویل داده می شود. آنان معتقدند در آینده نزدیک باید شاهد تنوع هرچه بیشتر نوشیدنی قهوه باشیم. درحال حاضر آنان تمرکز خود را روی گسترش هرچه تمام تر کار خود (افتتاح رستوران همراه با استخر و سالن های مجلل) و توسعه کارخانه آبجوسازی خود کرده اند. مدیر داخلی کافه معتقد است که عشق به کار دلیل اصلی پیشرفت روز افزون آنان است.

نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

(Cultivate Food & Coffee در آتلانتا)

Johnny Liu در مصاحبه خود اینچنین توضیح داد که مشتری های ما می توانند قهوه مورد نظرشان را سفارش دهند در همان لحظه ای که فرآیند رست شدن را نظاره گر هستند. آنان مدعی داشتن بهترین دان های قهوه در منطقه هستند. جذابیت های بصری این کافه نه تنها در قسمت بار که در تمام قسمت های کافه مشهود است. سقف های بلند و اشکال خاص و وسایل دست ساز نیز از ویژگی های بارز این کافه است. مدیر داخلی معتقد است که امروزه بسیاری از کافه ها تمایل به داشتن فضای تیره و تاریک دارند و ما می خواستیم کاملا برعکس عمل کنیم و فضا را کاملا پرنور و براق تدارک ببینیم.

روی میزها و درو دیوار، وسایل و اشکالی نصب شده که همگی نماد های مخصوصی هستند و داستانی را عنوان می کنند که توسط هنرمندان محلی درست شده اند. کافه آن ها به ارائه غذاهای تازه و نوشیدنی های جدید معروف است. تمام مواد آنان ارگانیک است. او دارای چهار کافه در آتلانتا است و معتقد است که همین که بتواند تجربه منحصر به فردی را از قهوه با انسان های دیگر به اشتراک بگذارد برایش کافی است.

نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

(Milkys coffee در تورنتو)

این کافه به طراحی خاص دیوار و کف پوش هایش معروف شده است. رنگ های تیره و روشن چوبی شکل تضاد زیبایی را در فضا به وجود آورده است. تمامی پنجره ها از جنس شیشه های نازکی هستند که از این طریق فاصله میان خیابان و کافه کم رنگ می شود. در این کافه به شدت به جزئیات توجه شده، همه چیز در عین حال ساده است. ظرافت در سرتاسر کافه و تجهیزات موج می زند. در این کافه اثری از تجملات یا نمادهای اغراق آمیز نیست. همه چیز ساده و همان گونه که هستند نمایش داده شده است. نوشیدنی های متنوع داخل منو هنگام تغییر فصل عوض می شود. تمامی دستگاه های داخل کافه به رنگ سفید هستند و نکته جالب این است که داخل فضای کافه هیچگونه میز و صندلی وجود ندارد.

کارکنان این کافه امیدوارند مشتری ها در همان تایم کوتاه ماندن درآن فضا احساس رضایت داشته باشند. معمار داخلی این کافه در توضیح این طراحی متفاوت و بدون صندلی می گوید که ما از عمد فضا را روشن و پرنور طراحی کردیم و از تمامی فضا به بهترین شکل استفاده کردیم تا مشتری بهترین تجربه خود را در آن تایم کوتاه داشته باشد. در یک جمله Milkys coffee کافه ای کوچکی است که طراحی زیبا با دیوارهای چوبی که در آن قهوه های تازه و نوشیندی های فصلی با امضای خودشان است.

نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

(Stauf’s Coffee در اوهایو)

این کافی شاپ در اصل ساختمان کلیسای مربوط به سال 1880 بوده است. (Swanson) مسئول اصلی این کافه اینچنین بیان کرد که به علت مناسب بودن لوکشین (نزدیک بودن به فضاهای آکادمیک و...) و نبود رقیب برای تولید یا ارائه قهوه، ما این ساختمان را که برای بیست و پنج سال متروک بود انتخاب کردیم و به منظور تعادل بین گذشته ساختمان و تقاضای فعلی مصرف کنندگان، کف پوش های صیقلی، پنجره های بزرگ با رنگ آمیزی های منحصربه فرد که نورهای رنگارنگی را ایجاد کرده و همراه با نورخورشید تغییر رنگ می دهند را انتخاب کردیم. شما می توانید انواع مختلف قهوه با رست های متنوع را سفارش دهید.

Swanson معتقد است که بهترین قهوه در دنیا همان چیزی است که شما دوستش دارید پس وظیفه ما این است که قهوه را در سطوح متنوعی به شما ارائه دهیم تا آن چیزی که دوست دارید را در بالاترین کیفیت و تازه انتخاب کنید. او همچنین مسافت زیادی را برای بازدید از مزارع قهوه طی می کند، او تمام کارکنان محلی مزارع خود را بیمه کرده است. کافه او متاثر از احترام زیادی است که به مشتری می گذارد. به اعتقاد او همه خدمات ارائه شده به مشتری وظیفه ماست، از کیفیت دانه قهوه تا نظافت سرویس بهداشتی.

نگاهی به مهیج ترین کافه ها در سال 2019

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید